Vystavujte faktury online

Je to jednoduché a rychlé. Plátce i neplátce DPH. Režim přenesení daňové povinnosti. Objednávky. Automatické hrazení z bankovních výpisů.

EET součástí aplikace

Odesílání tržeb při tisku pokladních dokladů. Jednoduché nastavení certifikátu a dalších údajů EET. Přehled o transakcích EET.

Maloobchodní prodej

Máte vzdálené prodejny anebo mobilní prodejce? Žádný problém. Maloobchodní prodej s podporou EET k Vašim službám.

Proč potřebuji
Ekonom online STANDARD?

Musíte odesílat tržby na portál EET? Nebo potřebujete pracovat s pokladnou anebo bankou? Pak je pro Vás Standardní verze správná volba. Navíc můžete tisknout nebo importovat QR-Fakturu, definovat cenové úrovně katalogu, mít více uživatelů a firem, definovat uživatelům přístupové práva a mnoho dalších skvělých funkcí.

ČASTÉ DOTAZY OHLASY KLIENTŮ

EET, pokladna, banka

Standardní verze obsahuje navíc možnost zadávání pokladních a bankovních dokladů. Jsou podporovány pokladní doklady obecné s rozpisem DPH a s položkami s rozpisem DPH (sběrné doklady), úhrady faktur a prodejky/nákupky s možností výběru položek z katalogu produktů. Pokladní doklady si můžete vytisknout. Pokud se Vás týká EET, žádný problém. Po nastavení certifikátu a režimu tržeb Vám pokladna dovolí odesílat tržby na portál EET ihned při tisku příjmového pokladního dokladu. Veškeré EET tržby jsou navíc evidovány v transakčním logu, takže budete mít vždy přehled, které tržby byly odeslány. Díky bance můžete naimportovat bankovní výpis ve formátu ČBA a automaticky dojde k napárování úhrad a vytvoření obecných položek na bankovním dokladu.

QR-Faktura

Další novinkou ve Standardní verzi je podpora QR-Faktury. V nastavení fakturace si můžete zvolit, zda chcete tisknout QR-Platbu (která je dostupná již v Základní verzi), QR-Fakturu nebo obojí. Aplikace také podporuje skenování QR-Faktury, což ocení uživatelé, kteří používají přijaté faktury. Skenování probíhá pomocí kamery ať už integrované do zařízení (fotoaparát telefonu) nebo připojené k zařízení (web kamera).

Cenové úrovně

Máte-li potřebu použít pro každou číselnou řadu nebo každého zákazníka jinou cenu produktu, i s tímto Vám aplikace pomůže. Můžete si nadefinovat neomezené množství cenových úrovní a v katalogu produktů ke každé úrovni přiřadit jinou cenu pro produkt. Použití té správné ceny se řídí v první řadě číselnou řadou dokladu a poté zákazníkem na dokladu.

Přenos dat ze systému EKONOM

Standardní verze Vám dále dovoluje přenos dat z účetního a evidenčního systému EKONOM, protokol operací, díky kterému máte přehled o všech operacích, které vaši uživatelé provádějí a také možnost nastavení přístupových práv pro tyto uživatele.

Objednávky

Součástí Standardní verze jsou také objednávky přijaté a vydané s vazbou na faktury v rámci vybavenosti. K dispozici několik tiskových sestav, přehledů a samotný motiv plochy pro objednávky.

Import z e-shopů

Pokud provozujete e-shop, můžete do aplikace Ekonom-online naimportovat objednávky vašich klientů a následně z nich vystavit faktury.

Standard
200 Kč bez DPH/měsíc

Stejně jako základní a navíc
EET
Pokladna
Banka včetně importu výpisů účtu
Kompletní úhrady a párování plateb na pokladnu a banku
Objednávky přijaté a vydané
Podpora tisku a importu QR-Faktury
Cenové úrovně katalogu produktů
Přenos dat z účetního a evidenčního systému EKONOM
Import objednávek z několika e-shopů
Nastavení přístupových práv a protokol operací
Možnost zvýšit počet uživatelů a firem
Počet uživatelů:
Počet firem:

Ekonom-online používám k vystavování faktur zhruba dva měsíce a jsem spokojen. Líbí se mi, že můžu fakturu vystavit přímo u zákazníka a ihned mu ji poslat na jeho email. Klidně bych ji doporučil jiným řemeslníkům.

Zdeňek Veselý Tesař

Ekonom-online nám, jako účetní kanceláři, ulehčuje práci. Naši klienti si jednoduše a rychle vystaví faktury, mají okamžitý přehled sami pro sebe a my pak jednoduše a rychle můžeme naimportovat faktury přímo do programu Ekonom.

Ing. Petra Bednaříková Sudinero s.r.o.

Jako účetní obce Vlčková používám aplikaci Ekonom-online. Zaujala nás především jednoduchost, a rychlost práce s tímto systémem. Vítám možnost přenosu dat do účetního a evidenčního systému Ekonom.

Leona Štelcová Účetní obce Vlčková

Systém Ekonom Online používáme již více než půl roku a zatím jsme s ním velmi spokojeni. Tento fakturační systém nám nabízí snadné na ovládání, je velmi přehledné a v neposlední řadě umí částečně i statistiky.

Petr Nováček Koblížkova keramická dílna

Odpovědi na nejčastější dotazy

Připravili jsem pro Vás přehled odpovědí na nejvíce frekventované dotazy.


Jak nastavit pokladnu pro EET?

Přejděte do seznamu Ostatní evidence – Pokladny, zde vytvořte nebo otevřete požadovanou pokladnu. Na obrazovce dole se nachází nastavení EET pro každého uživatele aplikace. Vyberte požadovaného uživatele a poté se pod ním zobrazí nastavení EET. Nejdříve povolte EET, poté vyplňte požadované údaje jako režim, mód, provozovnu, certifikát aj. Certifikát vyberete následovně : pokud ještě v systému nemáte žádný, stiskněte tlačítko výběru vedle pole s certifikátem. Otevře se seznam naimportovaných certifikátů. Pokračujte stiskem tlačítka Importovat, zadejte heslo k certifikátu a poté vyberte certifikát z Vašeho zařízení. Dojde k zašifrování hesla a certifikátu a odeslání na server aplikace, kde se pod Vaším účtem uloží. Nyní stačí certifikát vybrat. Po nastavení EET jej můžete otestovat stiskem tlačítka Otestovat spojení. Po dokončení nastavení EET a pokladny uložte obrazovku. Nyní se při prvním tisku příjmových pokladních dokladů této pokladny budou tržby automaticky odesílat na portál EET (více ve FAQ Jak funguje EET v Ekonom-online?).

Jak funguje EET v Ekonom-online?

Ekonom-online dovoluje automaticky odesílat tržby na portál EET pro danou pokladnu. Stačí na pokladně pro daného uživatele povolit a nastavit EET (viz. Jak nastavit pokladnu pro EET?). Odeslání tržby se provádí při tisku, pokud má daný doklad nastaveno, aby k odeslání při tisku docházelo. Přičemž jsou připraveny různé tiskové sestavy. Takže pokud není potřeba danou tržbu odesílat, stačí při uložení dokladu na záložce Hlavní zadat Ne v poli Při tisku odeslat tržbu na portál EET – tím zabráníte odeslání tržby. Každá tržba je evidována na obrazovce Ostatní evidence Transakce EET. Na ní máte přehled o tržbách, jestli byli odeslány, neodeslány nebo zda jsou ignorovány (kvůli opakované chybě), a údaje o tržbě jako FIK, BKP, PKP. Při vstupu do aplikace budete upozorněni na neodeslané tržby a můžete je hromadně odeslat. Hromadné odeslání je možné i z obrazovky Transakce EET. Více se o EET můžete dočíst na blogu.

Jak si změním pokladnu?

V menu Ostatní evidence klikněte na Pokladní deník. Zobrazí se seznam pokladních dokladů poslední vybrané pokladny. Pokud ještě nemáte vytvořenou žádnou pokladnu, můžete tak učinit na obrazovce Pokladny v Ostatní evidenci. Pokud ještě žádná nebyla vybrána, vybere se první ze seznamu pokladen. Samozřejmě můžete přepínat mezi více pokladnami. Stačí nad seznamem dokladů stisknout Další a Změnit pokladnu. Z otevřeného seznamu pokladen vyberte požadovanou pokladnu.

Jak zjistím stav pokladny?

V Pokladním deníku můžete stav pokladny zobrazit přes tiskovou sestavu Seznam pokladních dokladů (pro dobrý přehled před tiskem seřaďte vzestupně podle data vystavení).

Také můžete zobrazit aktuální stav k danému dokladu. Stačí doklad označit v seznamu a v menu Další stisknou Stav pokladny k dokladu. Zobrazí se stav pokladny po tomto dokladu, tj. tento doklad je také započítaný do stavu.

Podobně to funguje i u banky.

Jak uhradit fakturu přes pokladnu?

Pokladního deníku můžete vytvořit přímo příjmovou nebo výdajovou úhradu faktury přes tlačítko Přidat. Otevře se obrazovka nového pokladního dokladu. V poli Hrazený doklad zadejte číslo faktury nebo variabilní symbol, případně fakturu vyberte přes tlačítko Vybrat ze seznamu. Dojde k přenosu údajů jako zákazník a částky i s rozpisem DPH pokud se hradí záloha. Při hrazení standardní faktury, která již sama o sobě je daňový doklad, nebo u neplátců DPH, dojde k přenosu částky do pole Ostatní v sumarizaci.

Částečnou úhradu můžete provést editací částek na nižší hodnotu.

Druhou možností je vytvořit obecný doklad a úhradu přidat jako jeho položku. Další postup je shodný z předešlým.

Jak uhradit fakturu přes banku?

Vytvořte nový bankovní doklad nebo jej naimportujte z bankovního výpisu a úhradu přidejte jako jeho položku. Postup na položce je podobný jako u úhradové položky pokladního dokladu.

Jak vytvořit prodejku nebo nákupku?

Pokladním deníku přidáme Prodejku přes tlačítko Přidat Prodejka. Otevře se nová prodejka. Postup zadávání je podobný jako na faktuře. Můžete vyplnit částky na záhlaví dokladu nebo přes položky s vazbou na katalog. Vytvoření Nákupky je podobné.  Prodejku poté můžete vytisknout jako daňový doklad.

Tisk potvrzení o platbě pro úhradu vystavené zálohy

Aplikace dovoluje vytisknout daňový doklad o přijaté úhradě vystavené zálohy nebo proformy. Stačí v seznamu pokladních dokladů označit přijatou úhradu zálohy nebo proformy a z tiskových sestav vybrat Potvrzení o platbě, případně označit obecný doklad, který má úhradu zálohy jako položku, poté aplikace dá na výběr, pro kterou položku doklad vytisknout.

Mobilní fakturace pro Android

Pokud potřebujete být opravdu mobilní, stáhněte si mobilní fakturaci Ekonom-online do svého telefonu. Své faktury, adresář, zboží a přehledy budete mít kdykoliv k dispozici. Aplikace je dostupná pro systém Android.

eolm-link

VYSTAVENÝCH DOKLADŮ

ČÁSTKA DOKLADŮ

FIREM S NÁMI PRACUJE

Potřebujete radu nebo pomoc?

Velmi rádi Vám usnadníme strat a poradíme, jak fakturovat efektivně.


Zavolejte

+420 577 222 584

Pošlete zprávu

Zeptejte se přímo

 Využijte online chat vpravo dole.