Kompletní online fakturace

Fakturujte komplexně, online fakturace v cloudu!

Zvládnete to lehce díky aplikaci Ekonom online fakturace. Fakturu vystavíte nebo přijmete během pár desítek sekund online. K dispozici máte různé druhy faktur, od standardní, zálohové nebo proforma přes zúčtovací až po storna nebo opravné daňové doklady. Nezáleží na tom, jestli jste, či nejste plátci DPH, aplikace se této skutečnosti přizpůsobí. Stáčí jí o tom informovat v identifikaci firmy. Přidání položek na faktuře je rychlé díky katalogu zboží. Stačí vybrat položku z katalogu a všechny potřebné údaje se přenesou do položky faktury. K dispozici máte samozřejmě adresář obchodních partnerů, který využívá informační systém ARES pro načítání a kontrolu údajů ze státní správy. U každého zákazníka můžete specifikovat požadovanou splatnost nebo slevu, které se automaticky aplikují na faktuře při přenosu zákazníka. Toto a mnohé další odkudkoliv na síti.

Ekonom-online dále podporuje režim přenesení daňové povinnosti. Příslušný kód jednoduše vyberete na položce faktury. Potřebujete fakturu v cizí měně? Žádný problém, aplikace vám dovolí stáhnout kurzovní lístek k datu z České národní banky, ze kterého vyberete požadovanou měnu. Automaticky dojde k výpočtu cen faktury pro tuto měnu.

K dispozici máte profesionální tiskové sestavy. Vystavená faktura může obsahovat logo a razítko firmy nebo uživatele, který ji vystavil. Pro jednoduchou a přesnou komunikaci mezi stranami může vytisknutá faktura obsahovat také QR-Platbu nebo QR-Fakturu.

Zúčtovací fakturu vytvoříte jednoduše ze zálohové faktury, takže nemusíte nic náročně přepisovat. Každá faktura obsahuje úhrady. Ihned se tak dozvíte, v jakém stavu se nachází. Částečné úhrady jsou také podporovány.

Ekonom-online Vám dovoluje pracovat i s objednávkami, a to jak přijatými, tak i vydanými. Můžete tak od svých zákazníků přijímat cenové nabídky nebo zakázkové listy a samozřejmě jim objednávky vystavovat. K dispozici máte také tiskové sestavy objednávek a na hlavní ploše si můžete vybrat téma Objednávky pro rychlý přehled a urychlení práce. Objednávku můžete jednoduše vybavit s návazností na faktury. Není problém také částečná vybavenost a faktury vybavující více objednávek. Objednávky můžete také naimportovat z několika e-shopů.

Souhrn hlavních vlastností Ekonom online fakturace

 • Přijaté i vystavené faktury – standardní, zálohové, proforma, zúčtovací, storna nebo opravné daňové doklady.
 • Přijaté i vydané objednávky – standardní, nabídky a to i v nulové sazbě.
 • Plátce i neplátce DPH
 • Rychlé zadávání položek díky katalogu zboží
 • Adresář zákazníků ve spolupráci se státní správou pro spolehlivé načítání a kontrolu údajů
 • Možnost definovat splatnost nebo slevu přímo pro zákazníka
 • Zúčtovací faktury rychle a snadno ze zálohových faktur
 • Jednoduché úhrady faktur včetně částečných úhrad
 • Režim přenesení daňové povinnosti
 • Podpora faktur v cizí měně podle kurzu České národní banky
 • Profesionální tiskové sestavy obsahující logo a razítko firmy nebo uživatele, který ji vystavil
 • Jednoduchá komunikace mezi stranami díky podpoře QR-Platby, která je dostupná již v Základní verzi a QR-Faktury

 

Podívejte se jak rychle vystavíte fakturu

Ekonom-online používám k vystavování faktur zhruba dva měsíce a jsem spokojen. Líbí se mi, že můžu fakturu vystavit přímo u zákazníka a ihned mu ji poslat na jeho email. Klidně bych ji doporučil jiným řemeslníkům.

Zdeňek Veselý Tesař

Ekonom-online nám, jako účetní kanceláři, ulehčuje práci. Naši klienti si jednoduše a rychle vystaví faktury, mají okamžitý přehled sami pro sebe a my pak jednoduše a rychle můžeme naimportovat faktury přímo do programu Ekonom.

Ing. Petra Bednaříková Sudinero s.r.o.

Jako účetní obce Vlčková používám aplikaci Ekonom-online. Zaujala nás především jednoduchost, a rychlost práce s tímto systémem. Vítám možnost přenosu dat do účetního a evidenčního systému Ekonom.

Leona Štelcová Účetní obce Vlčková

Systém Ekonom Online používáme již více než půl roku a zatím jsme s ním velmi spokojeni. Tento fakturační systém nám nabízí snadné na ovládání, je velmi přehledné a v neposlední řadě umí částečně i statistiky.

Petr Nováček Koblížkova keramická dílna

Katalog produktů

Své produkty můžete udržovat v přehledném ceníku. Můžete je třídit také do kategorií. Při vystavení faktury můžete produkt vybrat z tohoto katalogu.

Zúčtovací faktury

Potřebujete vystavovat zúčtovací faktury? Výborně, pak jste tady správně. Aplikace umožňuje odečítat i více záloh nebo proforem najednou a to vše efektivně.

Profi tiskové sestavy

Vytisknuté faktury mohou obsahovat razítko a logo firmy. Také je do nich možné vložit QR-Platbu. Aplikace Vám dovolí emailem odeslat PDF přímo zákazníkovi.

Maximální přehlednost

Své náklady, výnosy a hospodářský výsledek budete mít vždy na očích. Navíc si můžete vše přizpůsobit – každý widget můžete přesouvat a měnit jeho velikost.