Uživatelská dokumentace

  1. Domů
  2. Uživatelská dokumentace
  3. Evidence fakturace
  4. Jak uhradit fakturu přes banku? (nový)

Jak uhradit fakturu přes banku? (nový)

Je několik způsobů jak uhradit fakturu bezhotovostně přes banku. ( Můžete si také aktivovat Automatické párování plateb na základě e-mailových upozornění posílaných Vaší bankou.) Fakturu můžete přes banku uhradit přímo v sekci Faktury, kde zvolíte fakturu, kterou chcete uhradit, a poté kliknete na oranžové Uhradit. Otevře se tabulka, zkontrolujete datum úhrady, cenu a uložíte. Faktura je nyní uhrazena.

Dále můžete Fakturu uhradit přes bankovní deník. Bankovní deník otevřete tak, že kliknete vlevo v menu aplikace na Banka.

Na bankovním deníku stiskněte tlačítko Přidat a otevře se nabídka. Můžete vytvořit bankovní doklad ručně nebo naimportovat z bankovního výpisu. Jsou podporovány formáty ABO a XML České bankovní asociace. V tomto návodu zkusíme naimportovat výpis ve formátu ABO.

Po stisknutí tlačítka ABO se otevře dialog pro výběr souboru z lokálního zařízení. Vyberte ABO soubor, který jste předtím stáhli z vaší bankovní aplikace.

Pokud se jedná o správný formát souboru, vytvoří aplikace bankovní doklad a předvyplní je údaji z výpisu, přičemž napáruje platby na úhrady faktur podle variabilního symbolu.

Přejděte ze záhlaví dokladu, který má přiřazeno číslo z výchozí číselné řady, na záložku Položky, kde zkontrolujte párování plateb.

Námi vybraný výpis obsahoval dvě platby, přičemž první byla úhrada faktury číslo 2019000001 na částku 290.4 Kč. Doklad uložte stiskem tlačítka Uložit vpravo nahoře. Faktura je nyní uhrazena a bankovní doklad uložen.

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne 1