Uživatelská dokumentace

  1. Domů
  2. Uživatelská dokumentace
  3. Uživatelské účty
  4. Kde si změním nastavení?

Kde si změním nastavení?

EKONOM online má flexibilní systém nastavení, který se může na první pohled zdát jako složitější, ale lze s ním modelovat komplexnější případy. Obsahuje 4 hierarchické úrovně, přičemž se jednotlivé volby mohou vyskytovat na všech nebo na několika úrovních a dědí z nadřazené úrovně.

Hierarchie voleb od nejvyšší po nejnižší úroveň:

  1. Globální pro celou aplikaci
  2. Pro firmu
  3. Pro agendu
  4. Pro uživatele ve vybrané agendě

Do globálního nastavení se dostanete přes hlavní menu NastaveníAdministrace. Poté stiskněte záložku Globální nastavení.

Úroveň firmy je dostupná z editace firmy, do které se dostanete také z administrace, případně z levého horního rohu hlavní plochy aplikace. Na obrazovce firmy stiskněte vpravo nahoře tlačítko Další a poté Nastavení.

 

Úroveň agendy je dostupná z editace agendy, do které se dostanete z obrazovky firmy. Na samotné obrazovce agendy poté stiskněte tlačítko Další a Nastavení.

Nejnižší úroveň, a sice úroveň pro uživatele v dané agendě, je dostupná pro jednotlivé evidence ze seznamových obrazovek. Například nastavení pro pohledávky je dostupné přes tlačítko Další nad seznamem faktur a poté Osobní nastavení.

Samotná obrazovka nastavení je rozdělena podle evidencí, přičemž je možné rozbalit nebo sbalit jakoukoli z nich. Po změně daného nastavení stikněte tlačítko Uložit vpravo nahoře.

Pokud ukládáte na některé z úrovní globální, firma nebo agenda, zeptá se Vás systém při ukládání, zda chcete přepsat volby i na nižších úrovních. Lze tak rychle měnit nastavení globálně pro aplikaci, firmu nebo agendu.

Některé volby jsou přístupné jen na některých úrovních.

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne