Uživatelská dokumentace

  1. Domů
  2. Uživatelská dokumentace
  3. Evidence objednávek
  4. Jak vystavit objednávku?

Jak vystavit objednávku?

Přejděte v hlavním menu do nabídky Objednávky a stiskněte Přijaté. Otevře se seznam objednávek přijatých.

Na obrazovce Objednávky přijaté stiskněte tlačítko Přidat. Nyní zvolte jednu z možností. Můžete vytvořit standardní objednávku, nabídku, případně v nulové sazbě.

Otevře se obrazovka s novou objednávkou. Vyplňte číslo objednávky (případně nastavte výchozí číselnou řadu), odběratele a přejděte na záložku Položky, pokud chcete objednávku s položkami.

Nad seznamem položek stiskněte tlačítko Přidat. Otevře se obrazovka položky objednávky, kde můžete vybrat položku z katalogu zboží a doplnit množství, cenu a jiné pole. Poté stiskněte tlačítko Potvrdit vpravo nahoře obrazovky. Vrátíte se zpět na obrazovku objednávky. Vraťte se zpět na záložku Hlavní.

Zde si na panelu Rekapitulace v Kč zkontrolujte celkovou částku dopočítanou z položek. Nakonec stiskněte vpravo nahoře tlačítko Uložit.

Nyní můžete objednávku vytisknout. Označte kliknutím objednávku v seznamu a stiskněte nad seznamem tlačítko Tiskové sestavy, vyberte požadovanou sestavu a její šablonu a dojde k vygenerování sestavy ve formátu PDF. Tento soubor můžete poté vytisknout na tiskárně.

Tisková sestava objednávky obsahuje všechny potřebné údaje.

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne