Uživatelská dokumentace

  1. Domů
  2. Uživatelská dokumentace
  3. Formuláře pro finanční správu
  4. Jak vytvořit přiznání k DPH?

Jak vytvořit přiznání k DPH?

Přiznání k DPH (nebo Kontrolní hlášení) je generováno z dokladů prvotní evidence, které mají nastaveno členění DPH. Členění DPH se nachází na obrazovkách všech daňových dokladů (faktury, pokladní a bankovní doklady). V nastavení lze zvolit výchozí členění pro jednotlivé typy dokladů.

Členění DPH se nachází většinou na Hlavní záložce dokladu. Lze vybrat běžná členění pro Přiznání k DPH a lze také zvolit příslušné tabulky pro Kontrolní hlášení. Podrobnosti o jednotlivých podání najdete na průvodcích EPO portálu.

Všechna podání v EKONOM online mají společné pole, které lze nastavit jednotně na záložce Daně v editaci firmy. Firmu lze editovat přes hlavní menu nebo přes administraci.

Na obrazovce firmy přejděte na záložku Daně a zde vyplňte společné údaje pro všechny formuláře.

Můžete odsud také přímo vyvolat obrazovky pro jednotlivé formuláře, případně to můžete udělat také po uložení přes hlavní menu.

 

Formulář Přiznání k DPH

Otevřete obrazovku formuláře Přiznání k DPH. V levé části vidíte historii podání dle období. V pravé části doplňte požadované údaje. Poté máte k dispozici tlačítka pro stažení datové věty ve formátu XML, kontrolu formuláře přes webovou službu formapps nebo tisk záznamní povinnosti.

 

Datovou větu můžete přímo naimportovat do formuláře na portále EPO.

Ve službě formsapp můžete provést kontrolu vyplněných polí a případně podat formulář zrychleně.

Tisková sestava Záznamní povinnost slouží ke kontrole dokladů použitých pro generování formuláře.

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne